Life - Ratownictwo Medyczne

Szkolenia z pierwszej pomocy dla najmłodszych

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci prowadzi ratownik medyczny z doświadczeniem pedagogicznym. Podczas zajęć uczymy najmłodszych prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Spotkania mają na celu przybliżenie dzieciom codziennych sytuacji niebezpiecznych oraz prawidłowych zachowań w zetknięciu z nimi.

Omawiane tematy mają charakter profilaktyczny i uczą dzieci świadomych zachowań. W trakcie spotkania mówimy, czym jest choroba i zdrowie oraz jak o nie dbać, aby jak najdłużej się nim cieszyć.

Przytaczamy wiele prozdrowotnych zachowań, tłumaczymy czym jest uzależnienie i nałóg.

Realizując zajęcia, dysponujemy sprzętem używanym w ratownictwie medycznym, co daje dzieciom wiele radości i satysfakcji.

Uczymy jak powinny postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia u swoich najbliższych.

Ćwiczymy pozycję boczną – bezpieczną,  resuscytację krążeniowo – oddechową, zakładamy opatrunki, owijamy się folią życia, prezentujemy zabezpieczenie poszkodowanego na desce ortopedycznej.

Zajęcia mogą być realizowane w zależności od pogody na zewnątrz lub wewnątrz. Jeżeli zajęcia prowadzone są na powietrzu, wówczas dysponujemy dużym i przestronnym namiotem. Dzieci będą miały możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach, a poprzez to lepiej przyswoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Life – Ratownictwo Medyczne

Transport medyczny i sanitarny
Zabezpieczenia medyczne imprez
Szkolenia z pierwszej pomocy

© 2019 Life-Ratownictwo Medyczne

Dane firmy

Life – Ratownictwo Medyczne
Mariusz Cichon
Racibórz 47-400
ul.Skłodowskiej 2/5
NIP-6391827094

Call Now Button