Life - Ratownictwo Medyczne

Szkolenia i kursy z udzielania pierwszej pomocy

Gdy u osoby poszkodowanej dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia, wówczas główna rola w ratowaniu ludzkiego życia spada na świadka zdarzenia, który znajduje się na miejscu zdarzenia, to w jego rękach leży los i życie osoby poszkodowanej. 

Wiedza i umiejętności, jakie posiada świadek zdarzenia jest decydujące i determinuje dalszy los osoby znajdującej się w stanie zagrożenia zdrowia i życia. 

Często przyjazd zespołu ratownictwa medycznego przekracza 10 minut, w tym czasie świadek zdarzenia powinien podjąć niezbędne czynności, w tym resuscytację krążeniowo-oddechową. W naszym programie szkoleniowym szczegółowo tłumaczymy jak rozpoznać niepokojące objawy, które poprzedzają zatrzymanie krążenia.  

Nasze szkolenia kierowane są do każdej grupy wiekowej, szkolimy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Jesteśmy na piknikach rodzinnych i firmowych, gdzie oprócz przekazywania wiedzy zabezpieczamy pod względem medycznym Państwa gości. Odwiedzamy przedszkola i szkoły, ucząc dzieci i nauczycieli. Podczas imprez integracyjnych symulujemy różnego rodzaju scenki, podczas których uczestnicy muszą wykazać się wiedzą i umiejętnościami.

Posiadamy zaawansowane fantomy, które pozwalają realnie i  w czasie rzeczywistym na zakładanie wkłucia do naczyniowego, intubacji oraz wykonania defibrylacji.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Szkolenia i kursy z pierwszej pomocy dla pracowników firm i instytucji

 

Wiele badań przeprowadzonych w różnych zakładach pracy pokazuje, że pracownik przeszkolony i świadomy zagrożeń, powoduje mniej wypadków w pracy i potrafi efektywniej udzielić pierwszej pomocy innym współpracownikom.

Poprzez to, zmniejsza się między innymi ilość absencji spowodowanej zwolnieniami lekarskimi.

Podczas szkolenia omawiamy wiele stanów zagrożenia zdrowia i życia, do jakich najczęściej wyjeżdżają zespoły ratownictwa medycznego: ból w klatce piersiowej, udar mózgu, napady padaczkowe, wypadki komunikacyjne i inne.

Omawiamy łańcuch życia z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED.

Zajęcia praktyczne odbywają się z użyciem fantomów. Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie uczestnictwa.

Szkolenia dla najmłodszych

 

Pierwsza pomoc dla najmłodszych to zajęcia edukacyjne, podczas których ratownik medyczny w prosty i dostępny sposób opowiada jak ratować ludzkie życie.

Uczymy udrażniania dróg oddechowych, ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej oraz prawidłowego wezwania służb ratunkowych.

Poruszamy również tematykę prozdrowotną mówiąc o negatywnym wpływie cukru na stan zdrowia oraz o pozytywnych nawykach takich jak: mycie rąk, odpowiednim odżywianiu i ubieraniu.

Poprzez zabawę uczymy dzieci rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych w których mogą się znaleśc oraz odpowiedniego zachowania się w momencie ich wystąpienia.

Szkolenia na piknikach i festynach rodzinnych

 

Podczas imprez plenerowych takich jak pikniki firmowe i rodzinne, pod przestronnym namiotem, prowadzimy pogadanki ratownicze.

Rodzice małych dzieci mogą się dowiedzieć jak postępować podczas zadławienia u noworodka i  niemowlaka, osoby starsze dowiedzą się jak rozpoznać ból, który występuje podczas zawału mięśnia sercowego oraz jak rozpoznać objawy udaru mózgu. 

Taki sposób szkolenia ma dodatkową zaletę, ponieważ oprócz prowadzenia szkoleń zabezpieczamy również medycznie Państwa imprezę.

Dla Państwa gości istnieje możliwość zbadania poziomu cukru we krwi oraz zmierzenia ciśnienia tętniczego RR.

Integracja z pierwszą pomocą

 

Dla firm, które organizują imprezy integracyjne dla swoich pracowników mamy specjalną ofertę, w której tworzymy stacje szkoleniowe z udzielania pierwszej pomocy, o różnorodnej tematyce ratowniczej.

Jest to wspaniała okazja do integracji oraz zdobycia niezbędnej wiedzy.

Pierwsza pomoc zaawansowana

 

Szkolenia kierowane są do osób związanych z medycyną oraz tych, które chcą zdobyć szerszą, bardziej zaawansowaną wiedzę ratowniczą.

Podczas szkoleń korzystamy ze specjalistycznego sprzętu medycznego używanego w ambulansach ratownictwa medycznego.

Life – Ratownictwo Medyczne

Transport medyczny i sanitarny
Zabezpieczenia medyczne imprez
Szkolenia z pierwszej pomocy

© 2019 Life-Ratownictwo Medyczne

Dane firmy

Life – Ratownictwo Medyczne
Mariusz Cichon
Racibórz 47-400
ul.Skłodowskiej 2/5
NIP-6391827094

Call Now Button