Life - Ratownictwo Medyczne

Zabezpieczenia medyczne imprez masowych

Oferujemy usługi kompleksowego zabezpieczenia medycznego wszelakiego rodzaju imprez sportowych, artystyczno-rozrywkowych, religijnych oraz masowych.

W zależności od ilości osób biorących w imprezie proponujemy: patrol medyczny, punkt medyczny bez oraz z ambulansem.

Ambulans, który zabezpiecza imprezy spełnia standard zespołu „P” i wyposażony jest w kardiomonitor Lifepak 12 z możliwością defibrylacji, tlen medyczny, ssak przenośny, zestaw do intubacji, deska ortopedyczna, kołnierze ortopedyczne, szyny Kramera, ciśnieniomierz, glukometr oraz inny drobny sprzęt. 

Patrol medyczny

 Jeden, dwóch lub więcej  ratowników medycznych w zależności od potrzeby wyposażonych w torby medyczne, internistyczną oraz urazową z niezbędnym sprzętem medycznym.

Ten rodzaj zabezpieczenia oferujemy na imprezy, gdzie ilość osób uczestniczących jest niewielka i są to różnego rodzaju imprezy sportowe, jak biegi na niewielkie odległości.

Punkt medyczny

Jako uzupełnienie patrolu medycznego oferujemy stacjonarny punkt medyczny, gdzie osoby potrzebujące pomocy zgłaszają się samodzielnie.

Ten rodzaj zabezpieczenia polecamy na większe imprezy plenerowe. W punkcie medycznym znajduje się zawsze co najmniej jeden ratownik medyczny. 

Punkt medyczny wraz z  ambulansem

Najwyższy stopień zabezpieczenia medycznego wraz z odpowiednio wyposażonym ambulansem. W skład ambulansu wchodzi zespół ratowniczy składający się z dwóch ratowników medycznych.

Ambulans wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt taki jak: defibrylator Lifepak 12, deska ortopedyczna, tlen, kołnierze ortopedyczne, glukometr, ciśnieniomierz oraz inny drobny sprzęt. 

Zgodnie z Art. 6. 1 ustawy z dn. 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych zapewnienie zabezpieczenia medycznego jest obowiązkiem organizatora każdej imprezy masowej. Wniosek o opinię w sprawie zabezpieczenia powinien być przedstawiony odpowiednim władzom samorządowym na 30 dni, a najpóźniej na 14 dni przed terminem imprezy należy również przestawić oparty na opinii właściwych terytorialnie jednostek ratowniczych plan zabezpieczenia medycznego.

Zabezpieczenie medyczne wydarzenia jest obowiązkowe:

Dla imprez artystyczno-rozrywkowych:

  • gdy szacowana liczba uczestników przekracza 500 osób w budynkach,

  • gdy szacowana liczba uczestników przekracza 1000 osób na stadionie, obiekcie niebędącym budynkiem lub w otwartym terenie.

Dla imprez sportowych:
 
  • gdy szacowana liczba uczestników przekracza 300 osób w budynkach

  • gdy szacowana liczba uczestników przekracza 1000 osób na stadionie, obiekcie niebędącym budynkiem lub w otwartym terenie.

Telefon

+ 48 602 622 840

Email

biuro@life-ratownictwo.pl

Life – Ratownictwo Medyczne

Transport medyczny i sanitarny
Zabezpieczenia medyczne imprez
Szkolenia z pierwszej pomocy

© 2019 Life-Ratownictwo Medyczne

Dane firmy

Life – Ratownictwo Medyczne
Mariusz Cichon
Racibórz 47-400
ul.Skłodowskiej 2/5
NIP-6391827094

Call Now Button